Rychlebská 30 MTB

Propozice

Výsledky

Profil tratě

Fotogalerie

Kontakty

Sponzoři

Šneček

Home

Raport z ročníku 2016 :
 
 

         

   

První Bikerský závod Jesenického šneka za námi.

Nezvykle 7. května dopoledne se sešli bikeři v areálu Rekreačního střediska Račí Údolí, kde zahájili Bikerskou sezonu roku 2016 a to VI. ročníkem Rychlebského šnečka, který je určen pro děti do 12 -ti let. Oproti loňskému ročníku se sešlo méně dětí, ale i tak 63 startujících dětí je uctyhodný počet jezdců. Vyhrát se samozřejmě snažili všichni, ale vyhrát mohl jen nejlepší. Přesto dostali medaile všichni účastníci závodu a tak všechny tváře dětí zářili úsměvem. V poledne se začali na svůj závod chystat i dospělí jezdci, kterých se sešlo 149 a to jak z přilehlého okolí, vnitrozemí, i sousedního Polska. Start se podařilo odstrtovat přesně ve stanovenou dobu, kdy samotný startovní výstřel spustil starosta města p. Jiří Jura., kterému chci tímto poděkovat.

Do cíle, kterým byl areál Rekreačního střediska Račí Údolí dojeli všichni závodníci, někteří dojeli s defektem pneu. Vítězka ženské kategorie dokonce přijela po krkolomném karambolu, čímž si vyloužila i vítězstvé v kategorii Crazy jezdec. Samozřejmě došlo na více pádů, ale většina se obešla jen běžnými odřeninami, které v prostoru cíle ošetřila naše zdravotní služba, p. Bošáková a letošní ročník se obešel bez "šití“.

Spektrum jezdců bylo opět široké. Nejmladším úcastníkem se stal Vítek Dvořák (ročník 2000), a nejstarším účastníkem se stal Bruckner Ivan, ( ročník 1949). V letošním ročníku projel jako první cílem v hlavní kategorii mužů Petr Liebich s časem 1:28:20 z týmu BMC CZ Racing team a v kategorii žen Kirsnerová Věra, s časem 2:01:30 z týmu Jeseničtí orli.


Tímto bych chtěl vzdát čest všem, kteří se nebáli změřit síly s ostatními a vydali se do hor na kole.

Zároveň bych chtěl ještě vzpomenout na našeho dlouholetého spolupracovníka a pravidelného jezdce Petra HROUDU, který nás nečekaně opustil a doufám že nám odněkud stále fandí. Takže Petře ahóóój.

Chtěl bych ještě tímto poděkovat sponzorům, bez kterých by se akce nedala uskutečnit, a to především : Olomouckému kraji, Městu Javorník, Lesy ČR a.s., FENIX Group a.s., Stomix spol. s.r.o., Velosport Chuděj, Mgr. Milada Mrázková „Lékárna pod Jánským vrchem“, Rekreační středisko Račí Údolí s.r.o. , PC Centrum Rychnovský, Staprom spol s.r.o., LT Control s.r.o., Dětská ambulance Javorník s.r.o., Elektro Schubert Vladimír, Campa - net a.s., Dopitová Věra s.r.o., Domácí potřeby s.r.o., Papadopulosová Olga s.r.o., Hunter Software s.r.o., Sun Ski Sport s.r.o.,Wellnes Rychleby, Jiří Hlásný,  Josef MAREK, Českomoravská stavební spořitelna, Dana Davidova - Lipová Lázně.

Zároveň bych chtěl poděkovat vedení Města Javorník, jmenovitě starostovi Jiřímu Jurovi za spolupráci při zajištění bezpečnosti závodu a hlavně všem, kteří pomohli s organizací celého závodu.

Za pořadatele doufám, že se závod všem účastníkům líbil, že se mi pořádání závodu podaří "někomu" předat, a ten do dalších ročníků vloží novou krev. Snad se za rok opět setkáme na této skvělé akci a to v pozicích jezdců.

    
Za realizační tým Marko Argirovský

                   
                                      
                                        email markoa@atlas.cz